Logo kancelaria adwokacka Adwokat Damian Dobosz

WITAMY NA STRONIE KANCELARII ADWOKACKIEJ Adwokat Częstochowa Adwokat Lubliniec ADWOKAT KATOWICE KANCELARIA ADWOKACKA Adwokat Damian Dobosz

Sprawy Rozwodowe - Częstochowa adwokat Damian Dobosz

Kancelaria specjalizuje się w prowadzeniu spraw rozwodowych.

adwokat rozwodowy w Częstochowie - ponad 50 % naszych spraw to rozwody

sprawy rozwodowe prowdzimy w całej apelacji katowickiej (Częstochowa, Gliwice, Katowice, Bielsko Biała)

Zakres usług w sprawach o rozwód obejmuje:

– rozwód,

– separację (z orzeczeniem o winie bądź bez orzekania)

– rozwód bez orzekania o winie,

– rozwód z orzeczeniem o winie,

– powierzenie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem przy rozwodzie,

– ustalenie miejsca zamieszkania dziecka z jednym z rodziców,

– rozwód z obcokrajowcem, 

– alimenty dla małżonka,

– alimenty dla dzieci,

– sprawy o zabezpieczenie powództwa (alimentów, pieczy nad dzieckiem) na czas trwania rozprawy rozwodowej,

– ustalenie kontaktów;

– przygotowanie pozwów rozwodowych,

– sporządzanie środków zaskarżenia (apelacji) i reprezentacja przed Sądem Apelacyjnym,

– podział majątku przy rozwodzie.

 

Przygotowujemy naszych Klientów na etapie przedsądowym do sprawy rozwodowej. Oceniamy szanse Klienta oraz strony przeciwnej. Analizujemy i gromadzimy dowody niezbędne w sprawie rozwodowej. Naszym celem jest zdobycie przewagi nad przeciwnikiem. Prowadzimy sprawę rozwodową na etapie postępowania sądowego.

Porady prawne sprawy rozwodowe

 

Udzielamy szczegółowych porad prawnych w zakresie wszelkich zagadnień dotyczących spraw rozwodowych. Doradzamy małżonkom w kwestiach rodzinnych oraz majątkowych. Możliwość spotkania w siedzibie Kancelarii w Częstochowie bądź Lublińcu.

Umów się na konsultację - tel. 695 629 332

Koszt konsultacji w sprawach rozwodowych wynosi 200 zł

Pomoc dla Klientów mieszkających za granicą

Kancelaria prowadzi także sprawy rozwodowe Klientów przebywających za granicą (powodów i pozwanych w sprawie rozwodowych), m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady, Holandii, Francji, Niemiec czy Norwegii. Adwokat od spraw rozwodowych może być pełnomocnikiem osoby niemieszkającej na stałe w Polsce. W takiej sytuacji wszelkie formalności załatwiamy zdalnie przez Internet lub poprzez pocztę bowiem pozwoli to na uniknięcie kosztowych i czasochłonnych wizyt w Polsce, bądź też na ograniczenie ich do minimum.

Adwokat rozwodowy w Częstochowie

Przeprowadzamy naszych Klientów przez cały proces trwania sprawy rozwodowej, od momentu przygotowania pozwu oraz dowodów w sprawie, aż do momentu zakończeniu postępowania. Naszymi Klientami są głównie osoby z powiatu częstochowskiego i miasta Częstochowy, jak również powiatu zawierciańskiego (Zawiercie), myszkowskiego (Myszków) i kłobuckiego (Kłobuck).

Adwokat rozwodowy w Lublińcu

Prowadzimy sprawy rozwodowe naszych Klientów mając na uwadze jak najkorzystniejsze rozstrzygnięcie dla każdego Klienta z osobna. Każda sprawa wymaga indywidualnego podejścia. Wygrane sprawy rozwodowe i dziesiątki zadowolonych z rozstrzygnięcia Klientów stanowią dla nas motywację do dalszych działań po to, aby być jeszcze bardziej skutecznym jako adwokat rozwodowy. Naszymi Klientami są w dużej mierze mieszkańcy powiatu Lublinieckiego i miasta Lubliniec. W kancelarii w Lublińcu przyjmujemy również Klientów z pobliskiego Olesna, Tarnowskich Gór, Bytomia, Piekar Śląskich czy też Gliwic. 

Porady prawne Online w sprawach rozwodowych - ePorady

W sprawach rozwodowych nasi Klienci mogą skorzystać z porad prawnych Online. Za pomocą takich aplikacji jak: SKYPE, WhatsApp, Facebook Messenger. Możliwa jest również opcja rozmowy telefonicznej. Aby sprostać Państwa oczekiwaniom istnieje możliwość ustalenia rozmowy w weekendy. W celu ustalenia szczegółów skontaktuj się z nami. 

Naszym celem w sprawie o rozwód jest wygrana !

Koszt prowadzenia spraw rozwodowych wynosi od 1500 zł.

Rozwód - od czego zacząć. Poszczególne etapy prowadzenie sprawy o rozwód

Odpowiednie przygotowanie w sprawie rozwodowej jest kluczowe w rezultacie dzięki niemu można osiągnąć satysfakcjonujący wynik sprawy. Wszelkie działania podjęte na początkowym etapie sprawy mają odpowiednie przełożenie na jej dalsze losy. Oto jak przebiega współpraca z nami w sprawach rozwodowych:

Konsultacja

 1. Podczas spotkania w kancelarii omawiamy szczegółowo wszelkie aspekty związane ze sprawą i przygotowujemy odpowiednią strategię prowadzenia sprawy.
 2. Oceniamy ryzyko  i przygotowujemy się na argumenty strony przeciwnej. 
 3. Najważniejsza jest szczerość. Nic nie może mnie zaskoczyć, dlatego jako mój Klient mówisz mi wszystko, tak aby Twój małżonek nie zaskoczył nas w sądzie.
 4. Obowiązuje mnie tajemnica adwokacka, tak więc wszystko, co powiesz, zostaje między nami.
 5. Koszt konsultacji w sprawie rozwodowej wynosi 200 zł. Nie spoglądam na zegarek, najważniejsze dla mnie jest to, aby omówić z Tobą wszelkie aspekty związane z rozwodem.

Przygotowanie dokumentów oraz dowodów

 1. Przygotowujemy niezbędne dokumenty.
 2. Sporządzamy odpowiednie wnioski dowodowe.
 3. Oceniamy przydatność potencjalnych świadków w sprawie. 
 4. Najważniejsza zasada podczas rozprawy – sąd nie zna prawdy, sąd opiera się jedynie na aktach sprawy. Toteż w aktach sprawy musi się znaleźć wszystko to, co pozwoli przekonać sąd do naszych racji.
 5. Zbieramy i oceniamy materiał dowodowy na okoliczność uznania winy drugiego małżonka, rozkładu pożycia, przyznania władzy rodzicielskiej, ustalenia wysokości alimentów zarówno dla dziecka jak i małżonka, czy też udzielenia zabezpieczenia na czas trwania całej sprawy rozwodowej. 

Reprezentacja przed sądem

 1. Staram się osobiście reprezentować Klienta w sprawie rozwodowej. Jest to zbyt ważna sprawa, aby powierzać ją substytutowi – co niestety jest częstym zjawiskiem. 
 2. Sprawa rozwodowa jest jedną z najtrudniejszych spraw, pełnym emocji, do tego dochodzą często oszczerstwa, kłamstwa, a nawet awantury. Jako twój pełnomocnik zadaję pytania drugiemu małżonkowi, świadkom oraz czuwam nad biegiem sprawy, a przede wszystkim nad tym, aby odpowiednie wydarzenia z życia małżonków znalazły swoje odzwierciedlenie w protokole.  To czego nie ma w protokole, nie istnieje. Tak więc jeśli zapomnisz opowiedzieć o czymś ważnym przed sądem, to jestem po to, aby Ci o tym przypomnieć poprzez zadawanie dodatkowych pytań. 
 3. Zadaję pytania świadkom zarówno tym powołanym przez nas oraz świadkom twojego małżonka. 
 4. Jako adwokat od rozwodów, mam odpowiednie doświadczenie zdobyte w sądach w całej Polsce oraz dystans, a na sali sądowej jestem twoim oparciem. 
 5. Częstym pytaniem Klientów jest to ile kosztuje reprezentacja w sprawie rozwodowej. Ceny rozpoczynają się od 1500 zł – jest to kwota za rozwód bez orzekania o winie. W cenie otrzymujesz  reprezentację na rozprawach, sporządzanie pism procesowych oraz spotkania, jak również konsultacje telefoniczne. Proszę pamiętać, że każda sprawa jest inna i wymaga różnego nakładu pracy.
 6. Kolejnym bardzo częstym pytaniem jest to to czy istnieje możliwość rozłożenia płatności w czasie. Oczywiście wszystko jest do uzgodnienia, również płatność za usługę prowadzenia sprawy rozwodowej w ratach. Pamiętajmy przecież, że sprawa rozwodowa trwa co najmniej kilka miesięcy.

Adwokat od spraw rozwodowych w Częstochowie

Adwokat od spraw rozwodowych w Lublińcu

Rozwód, sprawy rozwodowe z prawnikiem w Częstochowie - Kancelaria
Adwokat Damian Dobosz

Adwokat rozwody Rozwody Separacja Alimenty małżonka Alimenty dla dzieci Władza rodzicielska Powierzenie opieki Ustalenie kontaktów Zabezpieczenia Rozwód z winą  Rozwód bez winy

Uzgodnij terminu konsultacji rozwodowej z adwokatem

tel. 695 629 332

KONTAKT

695 629 332

Kliknij żeby zadzwonić w sprawie o rozwód

adwokat@kancelariadobosz.pl

napisz maila w sprawie rozwodowej

ROZWODY - KANCELARIA CZĘSTOCHOWA,

Jasnogórska 45/2 , 42-200 Częstochowa​

ROZWODY - KANCELARIA LUBLINIEC,

Plac Sienkiewicza 6, 42-700 Lubliniec

ROZWODY KATOWICE,

W sprawach rozwodowych działamy w całej apelacji katowickiej, jak również w innych miastach w Polsce.