Logo kancelaria adwokacka Adwokat Damian Dobosz

Adwokat Damian Dobosz

Prawo rodzinne, opieka, kontakty

Kładziemy duży nacisk na sprawy rodzinne w szerokim znaczeniu. Rozwiązujemy problemy Klientów nawet w najbardziej skomplikowanych sprawach rozwodowych, w których pojawiają się takie kwestie jak powierzenie opieki nad dziećmi, kwestie alimentów zarówno dla dziecka jak i małżonka, kwestia uregulowania kontaktów i zabezpieczenia roszczeń.

Pomagamy skompletować dokumenty rozwodowe w przypadku małżeństw z obcokrajowcem (Ukraina, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania, Holandia oraz inne).  

Prowadzimy sprawy w kwestii uprowadzeń dzieci poza granicę Polski. 

Sprawy rodzinne

Przeprowadzamy szczegółowy wywiad z Klientem odnośnie jego sytuacji rodzinnej, poznajemy jego wszystkie problemy i doradzamy jak się zachować oraz jakie kroki podjąć, aby uzyskać zamierzony efekt.

Pomożemy Ci  zebrać odpowiednie dowody. Przygotujemy pozwy lub wnioski do sądu oraz prowadzimy postępowanie w imieniu Klienta zapewniając obecność w sądzie i wsparcie oraz konsultacje pomiędzy kolejnymi rozprawami. Sporządzamy pisma, w tym kolejne wnioski dowodowe w odpowiedzi na pisma strony przeciwnej.

Jeżeli rozważasz sądowe uregulowanie kwestii rodzinnych, zamierzasz wystąpić o alimenty (bądź podwyższenie lub obniżenie alimentów), ustalić opiekę nad dziećmi lub uregulować kontakty utrudniane przez drugiego z rodziców zapraszamy na spotkanie w Kancelarii, podczas którego uzyskasz szczegółowe kompleksowe informacje dotyczące rozwiązania Twoich problemów.

Alimenty

Załatwiamy kwestie alimentacyjne, nieważne czy rodzic mieszka w Polsce czy poza granicami kraju naszym celem zawsze jest dobro rodzica, którego reprezentujemy oraz jego dziecka.
Prowadzimy sprawy zarówno o podwyższenie, jak i obniżenie alimentów.

Kontakty z dzieckiem

Ustalamy szczegółowy plan roczny spotkań z dzieckiem, głównie poza jego miejscem zamieszkania i bez obecności drugiego z rodziców.
Wnosimy o ukaranie w przypadku nierzetelnego wykonywania łamania ustaleń przez drugiego z rodziców.

Rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka

Regulujemy kwestie prawne dziecka w przypadku braku zgody drugiego rodzica. Wyjazdy za granicę, kwestię leczenia dziecka i wiele innych.

Władza rodzicielska

Walczymy o to, aby powierzyć władzę rodzicielską dla naszego Klienta. Czasami, dla dobra dziecka walczymy o pozbawienie władzy rodzicielskiej drugiego rodzica. Posiadamy cenne doświadczenie w tego typu sprawach.

695 629 332

Kliknij żeby zadwonić

adwokat@kancelariadobosz.pl

e-mail

KANCELARIA CZĘSTOCHOWA,

Jasnogórska 45/2 , 42-200 Częstochowa​

KANCELARIA LUBLINIEC,

Plac Sienkiewicza 6, 42-700 Lubliniec

KANCELARIA KATOWICE,

Opisz swoją sprawę

Jak możemy Ci pomóc

  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH ZARÓWNO W KANCELARII JAK I PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH ROZWODOWYCH ORAZ O PODZIAŁ MAJĄTKU
  •  PROWADZIMY SPRAWY RODZINNE, O ALIMENTY, KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

Copyright 2020 © All rights Reserved. Design by Kancelaria Adwokacka Adwokat Damian Dobosz